Logo

Centrum Pomocy Psychologicznej
W Labiryncie

ul. Konwaliowa 9, 81-651 Gdynia (Trójmiasto)
tel: 507 621 115
e-mail: pomocwlabiryncie@wp.pl

I zawsze pamiętaj, że jesteś kimś wyjątkowym
Jedyne co musisz zrobić, to pozwolić innym zobaczyć, że taki jesteś.
- Milton Erickson 


Blog

Różne oblicza agresji a pomoc psychologa

Zachowania agresywne często mylone są z brutalnością, ponieważ agresja kojarzy się nam z przemocą fizyczną, często lekceważymy inne przejawy zachowań agresywnych. Klasyfikując je jako zupełnie nieszkodliwe, agresja słowna jest na tyle zakorzeniona w społecznym funkcjonowaniu, że bywa przyjmowana za normę.

Czy zdajemy sobie sprawę, że ignorowanie, krytykanctwo, obraźliwe komentarze, ironizowanie i ośmieszanie to również zachowania agresywne? O zachowaniach agresywnych mówimy w przypadku:

Czytaj dalej...

Terapia dla par – pomoc w kryzysie

Terapia małżeńska to pomoc dla związków i wszelkich par z problemami. Rozwiązanie dla osób darzących się uczuciem, które chcą rozwinąć swoją relację i napotykają na trudności. Podczas spotkania z psychologiem każda ze stron ma szansę opisać własnymi słowami to co czuje i jak rozumie zachowania swojego partnera.

Bywa, ze dialog bez obecności specjalisty nie jest możliwy, psycholog przysłuchujący się wypowiedziom dba o przestrzeń dla obojga.

Czytaj dalej...

Terapia par jednopłciowych

Osoby homoseksualne to blisko 10 % naszego społeczeństwa. Ta liczna grupa boryka się z identycznymi problemami,  co osoby heteroseksualne.  Dodatkowo obciążone są problemami z akceptacją własnej tożsamości, napiętnowaniem i wykluczeniem, często ze strony nawet najbliższych im osób. Bywają przytłoczone nieuzasadnionym poczuciem winy i życiem z "tajemnicą". Wizyta u psychologa czy terapeuty pomaga w walce o własną tożsamość, uczy akceptacji i zrozumienia względem siebie, czy oceniającego społeczeństwa.

Czytaj dalej...

Uzależnienie od partnera - czym jest miłość symbiotyczna?

Jaka jest granica pomiędzy wielką miłością a szaleństwem? Zapewne trudna do zauważenia dla samych zakochanych...

Jeśli desperacko zabiegamy o kontakt, staramy się uzależnić partnera od siebie, stać się kimś wręcz niezbędnym dla drugiej osoby, możemy mieć poważny problem.

Jeśli poświęcamy całą energię i czas na budowanie relacji, a  wszystko to wynika z lęku przed odrzuceniem i jest wykorzystywane przez partnera, warto poszukać fachowej pomocy.

Odpowiedni terapeuta pomoże zrozumieć rządzące nami mechanizmy.

Czytaj dalej...